Emperyalizme ve Oligarşiye karşı
DEVRİMCİ GENÇLİK


 

Gaziantep’te Faşist terör ve teröre yeşil ışık yakanlar

Devrimci Gençlik, Sayı 9-10, 25 Nisan 1976

Artık ülkemizde herşey açık açık oynanıyor. Halkımızın üzerindeki ağır zulüm ve sömürü gittikçe artan bir yoğunluk kazanıyor. Oligarşi, var olan baskı düzenini ağırlaştırmak için hergün yeni terör uygulamalarına girişiyor.

Gaziantep olayları bunun en tipik örneği. Bir evde kuşatılan ve teslim olmayacağını bildiren üç devrimciye karşı tankların desteğindeki polis ve ordu birlîkleri hücuma geçiyorlar. Evi bir gün bir gece süren kuşatmadan sonra fethediyorlar!

 
Ama, tüm Gaziantep yöresinde fiili bir sıkıyönetim sürdürülerek "savaşa" devam ediliyor. Yüzlerce ev basılıp aranıyor, yüzlerce yurtsever gözaltına alınıyor. Baskı, zulüm, işkence, tedhiş ve örgütlü devlet terörü: İşte faşizmin çıplak yüzü. Bu olayların bir yönüdür. Bir de ibretle dolu olan diğer yönü var.

Bu olaylar, CHP Gençlik Kolları’nın ünlü gizli raporunun DGM savcısı’nın beyanatının ve Federal Almanya İçişleri Bakanlığı’nın "Gizli" raporunun Tercüman’da yayınlanmasını takiben meydana geliyor. Ve bu denli uluorta meydana gelen olaylar karşısında Ecevit "yasal olmayan sola karşıyız" diyerek faşist teröre yeşil ışık yakıyor. Sözde sol partilerimiz TİP, TSİP anarşizme ve goşizme karşı olduklarını açıklayarak görevlerini yerine getiriyorlar.

Kısacası: CHP Gençlik Kolları, DGM Savcısı, Tercüman gazetesi, tanklar, otomatik silahlar, bombalar TRT’nin bu "iç savaşı" adeta naklen yayını, Ecevit’in, TİP, TSİP’in demeçleri…, Oligarşinin ORKESTRASI ne kadar da düzenli çalışıyor.

VE İNSAN YÜREĞİ BİN ORKESTRANIN DÜZENLİ SESİNİ BOZACAK BİR GÜR SESİ BOŞYERE GAZETE SAYFALARINDA ARIYOR… BELKİ ARADA KAYNAYIP GİDEN AYBAR’IN DEMECİ VE ANTEP’TEKİ KUŞATILMIŞ EVİN İÇİNDEN ÇIKAN, FAKAT TANK GÖRÜNTÜLERİ ARASINDA KAYBOLAN TABANCA SESLERİ…!


Biradım Dergisi Web Grubu 2003-2004 email: web@devrimciyol.org